Koronavirus - kaj je to?

Bil je mesec marec, katerega si bomo vsi zapomnili...

Koronavirus je bil vedno bližje Sloveniji. Otroke sem o tem seznanila. Spoznali smo besedo higiena, bacili, koronavirus in dali velik poudarek na pravilno umivanje rok – Z MILOM, kašljanjem v rokav ter se naučili, kako smrkamo v robček in kam z umazanim robčkom.

Iz sosednje skupine nam je Saša s svojo »čarovnijo« prikazala, kako se na naše roke primejo bacili in če se želimo teh bacilov znebiti, si je potrebno temeljito umiti roke z milom!
Otroci so vedno pogosteje slišali besedo korona in poslušali, katera pravila moramo upoštevati.
- si umivati roke
- kašljati v rokav
- se veliko gibati na prostem
- jesti sadje in zelenjavo …
Da bi tudi ostale o tem ozaveščali, so nekateri otroci na list papirja narisali, kako poskrbimo za svoje zdravje, ker je bil vsem CILJ, DA OSTANEMO ZDRAVI! Risbe so opozarjale prihajajoče starše in ostale obiskovalce vrtca, pa tudi ostale občane občine Hrpelje – Kozina, ker je bila fotografija objavljena v glasilu.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                             Erna Fabjančič