Živim zdravo

V januarju smo se pri Ribicah dotaknili teme o zdravem načinu življenja.


Najprej smo se preko fotografij in različnih knjig in slikanic pogovarjali, kaj sploh moramo narediti, da ostanemo zdravi. Za nas so bile ugotovitve zelo pomembne. Tako smo se odločili, da tudi sami poskrbimo, da jih realiziramo.
Veliko smo telovadili, se gibali na svežem zraku, jedli smo zdravo hrano in pili vodo ali nesladkan čaj. Ugotovili smo tudi, da je za zdravje pomembne počitek, higiena in še in še.
Ugotavljali smo kaj je za nas zdravo in kaj ne zdravo. Pogovarjali smo se tudi o sadju in zelenjavi, od kje sploh pride, si ogledali igrico »Sadni prepir«, si pripravili sadno – zelenjavni napitek, limonado in pomarančni sok.
Obiskali pa so nas tudi medicinska sestra Ana ter Jasmina in Kristina, ki sta članici prve pomoči. Od njih smo se naučili veliko novega in izvedeli veliko zanimivih stvari. Hvala, za vaš obisk!
Pri Ribicah smo se odločili, da bomo še naprej živeli zdravo in skrbeli za svoje zdravje.

Jerca Dakskobler