Nekoliko drugačen november pri Medvedkih

November je mesec, ko si lahko deževne, sive dni obarvamo s pisanimi dežniki in si polepšamo dan s sprehodom po dežju.

 

Ali lahko tudi skačemo po lužah, plešemo z dežniki po dežju, tekamo po travniku? Seveda lahko, če imamo primerno obutev. In tudi za to smo poskrbeli! Luže so bile otrokom največje veselje! Skakanje po lužah, blatu in plezanje po drevesih stimulira otrokov kognitivni razvoj. Otrok naj bi čim več raziskoval, se igral. Tudi mi smo raziskovali – gozd in se igrali z naravnim materialom, ki smo prinesli iz gozda: želode, kostanje, šipek, lubje, vejice …
Ker je dandanes igrač preveč, smo sklenili, da jih za teden dni pospravimo in ustvarjamo z naravnim materialom. Lahko ste brez skrbi, otrokova domišljija ni počivala. Izdelovali so živali, zgradili cesto, garažo, celo »ogenj«, kot so ga otroci poimenovali, postavljali vzorce, šteli plodove itd.
Prav zato je bil mesec november pri nas drugačen, pester in zanimiv, ker smo ugotovili, da tudi brez igrač zmoremo!

Erna Fabjančič