Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk je vseslovenski projekt, ki se izvaja že vrsto let z namenom, da bi se izboljšalo zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo in predelavo ter v okviru sistema javnega naročanja spodbudilo aktivnosti zagotavljanja hrane, pridelane v lokalnem okolju.


V vrtcu Hrpelje smo tokrat zajtrk obeležili nekoliko drugače. Poleg dobrot lokalnih dobaviteljev smo dan preživeli predvsem “rumeno”. Na ta dan so otroci v vrtec prišli v rumenih majčkah. Po skupinah smo izdelovali tipalke, rutke, poslikali obraze… Ob 10 uri pa smo se vsi skupaj zbrali v novem večnamenskem prostoru, zapeli vsem dobro poznano pesem Ansambla Lojzeta Slaka – Čebelar, ter zaplesali in se naučili novih gibov ob pesmi Čuki - Če čebelice.
Seveda pa smo bili zelo veseli, da so se dogodka udeležili tudi županja Saša Likavec Svetelšek, Ester Renko ter pomočnica ravnateljice Anja Kristan v spremstvu študentk iz Portugalske.

Hvala loklanim dobaviteljem za naš SUPER ZAJTRK!

Lea Juriševič